Świętokrzyskie: Kreatywne podróże

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ukazał się właśnie 'Podróżownik. Świętokrzyskie”. To najnowszy tom bestsellerowej serii kreatywnych przewodników dla dzieci. Publikacja trafiła już do sprzedaży.
'Podróżownik. Świętokrzyskie” zawiera bogaty zestaw materiałów dla dzieci. Najmłodsi podróżnicy znajdą w książce m.in. paszport podróżnika, mapę regionu świętokrzyskiego, poradnik reportera. Dowiedzą się także o tym, jak powstały Góry Świętokrzyskie oraz jak wygląda Baba Jaga, nieoficjalny symbol regionu.
Książka jest przewodnikiem po najatrakcyjniejszych dla dzieci miejscach województwa świętokrzyskiego.
Czytelnicy znajdą w niej propozycje atrakcji turystycznych, wiele ciekawostek o regionie, podstawowe dane, oraz – przede wszystkim – dużo miejsca na własną kreację dziecka. 'Podróżownik” z jednej strony będzie zachęcał do wizyty w województwie świętokrzyskim, z drugiej będzie doskonałą pamiątką z wyjazdu.
Przewodnik przybliża dzieciom popularne atrakcje turystyczne: Ujazd, Sandomierz, Bałtów, Krzemionki Opatowskie, Święty Krzyż, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Ćmielów, Geopark, Skansen w Tokarni, Sabat Krajno, Europejskie Centrum Bajki, Świętokrzyski Park Narodowy, Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Świętokrzyską Polanę, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, a także znane miejscowości uzdrowiskowe takie, jak Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.
Dzięki zawartym w przewodniku licznym naklejkom, grze planszowej, kartom memo i tangramom dzieci poprzez aktywną zabawę poznają region, bawiąc się i ucząc jednocześnie.
(Marcin Gabrek)