Święto Niepodległości w Tarnobrzegu. Pretensje do programu obchodów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

O dokładnym programie uroczystości, które odbędą się w Tarnobrzegu 11 listopada informują plakaty.
-W ubiegłym roku koncert patriotyczny odbył się także 10 listopada i nikomu to nie przeszkadzało – przypomina prezydent Mastalerz i dodaje, że wpisanie się jubileuszu KS Siarka w uroczystości niepodległościowe będzie doskonale współgrało z narodowym świętem. Radnemu Gospodarczykowi prezydent radzi.

Tarnobrzeski radny Tadeusz Gospodarczyk jest zbulwersowany programem tegorocznych miejskich obchodów Święta Niepodległości. – 11 dzień listopada uczcimy w sposób godny, właściwy i przemyślany, tak jak w latach ubiegłych – mówi prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.
Tarnobrzeski radny Tadeusz Gospodarczyk wydał oświadczenie, w którym krytykuje program tegorocznych miejskich obchodów Święta Niepodległości. Radny jest zażenowany m.in. faktem, że koncert patriotyczny zaplanowano na dzień 10-go, a nie 11 listopada i że tuż po uroczystościach miejskich związanych ze Świętem Niepodległości, w Tarnobrzeskim Domu Kultury swoje 55 lecie świętować będzie Klub Sportowy Siarka, a wcześniej podczas mszy za Ojczyznę poświecony zostanie sztandar klubu. Tadeusz Gospodarczyk twierdzi, że jako członek klubu nie jest jego przeciwnikiem, jego zdaniem jednak organizowanie imprezy stowarzyszeniowej w dzień najważniejszego święta państwowego jest skandalicznym nietaktem.