Sukces ucznia z Gimnazjum numer 1 w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Łukasz Baniak jest zwolniony z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Zagwarantowała mu to wygrana w jednym z konkursów.

Więcej  w materiale. POSŁUCHAJ

Dyrektor Gimnazjum numer 1 Grażyna Wianecka nie kryje zadowolenia z sukcesu wychowanka szkoły.

Anna Kwiecień, nauczycielka matematyki w Gimnazjum numer 1 podkreśla, że praca z Łukaszem jest przyjemnością i wyzwaniem. Talent chłopca dostrzegła kiedy rozpoczął naukę w 'Jedynce”. Kiedy chodził do klasy drugiej, opracowała dla niego indywidualny program nauczania, który został wdrożony we wrześniu ubiegłego roku. W miniony weekend uczeń nie tylko został laureatem olimpiady ale też zachwycił zebranych sposobem rozwiązania jednego z zadań. Opowiada Anna Kwiecień.

Łukasz Baniak, z III klasy Gimnazjum numer 1 imienia Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu, został laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 214 uczniów z całej Polski. Jest bardzo dobrym uczniem. Przewodzi tarnobrzeskiej, trzecioligowej drużynie szachowej juniorów. Interesuje się polityką i ekonomią światową, a przygodę z matematyką rozpoczął we wczesnym dzieciństwie. Mówi Łukasz Baniak.