Staszów: Uczą się pływać.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do czerwca na basenie Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbywać się będą dodatkowe zajęcia z nauki pływania dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej z terenu gminy Staszów. Akcję 'Umiem Pływać”, czyli projekt
powszechnej nauki pływania organizuje Stowarzyszenie 'Centrum” Sport i Rekreacja w Staszowie działające przy Powiatowym Centrum Sportowym.
Dzięki dotacji w wysokości 60 tysięcy złotych, stowarzyszenie Centrum przeprowadzi zajęcia dodatkowe z nauki pływania dla 353 uczniów z klas I – III ze szkół podstawowych z terenu powiatu staszowskiego. W tej liczbie aż 232 dzieci to uczniowie klas I i II z terenu gminy Staszów. W projekcie wezmą udział uczniowie ze szkół w Czajkowie, Koniemłotach, Kurozwękach, Mostkach oraz Wiązownicy Dużej i Wiśniowej. Od kwietnia do projektu włączono 30 dzieci, uczniów klas III ze szkół podstawowych z Czajkowa i Kurozwęk. Ich uczestnictwo sfinansuje Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Każde z dzieci uczestniczących w akcji będzie miało zapewnione 20 godzin lekcyjnych z nauki pływania.
Realizacja projektu potrwa do końca czerwca. W ramach realizacji projektu samorząd zadba o dowóz dzieci na zajęcia i z zajęć.
(Marcin Gabrek)