Staszów: Rywalizacja młodych piłkarzy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

14 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się piłkarski turniej rocznika 2010. Wzięło w nim udział osiem drużyn: Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, Baszta Rytwiany, Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Kielce, Kadet Ostrowiec Świętokrzyski, Korona Kielce, Czarni Połaniec oraz dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Pogoń Staszów. Na miejscu pierwszym uplasowała się drużyna DAP Kielce, miejsce drugie zajęła drużyna Kadet Ostrowiec Świętokrzyski, trzecie Korona Kielce, zaś kolejne miejsca przypadły drużynom AP Pogoń Staszów II, Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, Czarnym Połaniec, AP Pogoń Staszów I, Baszta Rytwiany. Indywidualne nagrody przyznano: Filipowi Pietrzykowi – Kadet Ostrowiec Świętokrzyski, który został najlepszym zawodnikiem, Mikołajowi Palka – DAP Kielce, który został królem strzelców oraz Adamowi Sikorze z Korony, najlepszemu bramkarzowi turnieju.

15 grudnia to finałowy turniej Trzech Hal ENEA w halowej piłce nożnej, który został rozegrany na obiekcie Powiatowego Centrum Sportowego. W turnieju tym wystąpiło 7 drużyn rocznika 2011: CKM Mielec, DAP Kielce, AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, Wisan Skopanie, Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwie drużyny gospodarzy AP Pogoń Staszów czarni i zieloni. Zwycięzcą turnieju została drużyna Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, miejsce drugie przypadło DAP Kielce zaś trzecie zespołowi AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. W turnieju tym również zostały przyznane indywidualne wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem został Tymoteusz Glibowski z Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, najlepszym bramkarzem Jan Ilicewicz z kieleckiego DAP, a królem strzelców Karol Piechota z Wisanu Skopanie.

Organizatorem całego cyklu turniejów był MKS Olimpia Pogoń Staszów przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Staszów, Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie, Liceum Ogólnokształcącemu w Staszowie, firmy Cass Construction and Steel Structures, Grupy Azoty oraz rodziców młodych piłkarzy. Całe wydarzenie odbywało się pod patronatem firmy ENEA Połaniec. Teraz młodzi adepci AP Pogoń Staszów w ramach kolejne projektu realizowanego wraz z firmą ENEA Elektrownia Połaniec pod nazwą „Piłkarska jesień z ENEA” szkolić się będą poprzez rozegranie szeregu sparingów. Zaś grupa rocznika 2011 uczestniczyć będzie w turnieju o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach.