Stalowa Wola: Zdecydują o radzie seniorów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W sumie więc w Miejskiej Radzie Seniorów zasiadałoby 19 członków z czego 15 wybranych przez organizacje senioralne. Radzie ma patronować Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli a pierwsza kadencja rady ma wynieść dwa lata. Aby jednak takie ciało powstało przy Radzie Miejskiej w Stalowej Woli wcześniej radni miejscy muszą podjąć uchwałę w tej sprawie.
(Marta Górecka)
Co nie wykluczałoby, by do swojej pracy rada seniorów zaprosiła osoby młodsze zaangażowane w działalność organizacji senioralnych. Prezydent stwierdził, żeby w tej radzie na wzór innych miast zasiadali również przedstawiciele wydelegowani przez Radę Miasta oraz prezydenta:

A ogólnie mówiąc chodziło o to by władze Stalowej Woli we wszystkich tematach dotyczących seniorów swoje decyzje i działania konsultowały z przedstawicielami starszego pokolenia. Pomysł poparł prezydent Lucjusz Nadbereżny:

Miejska Rada Seniorów ma zostać powołana w Stalowej Woli na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. Z wnioskiem o utworzenie takiego gremium wystąpił Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, gdzie od kilku lat prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. A pomysł poparły i inne organizacje zrzeszające seniorów w Stalowej Woli. A o idei utworzenia takiej rady mówiła Krystyna Mierzwa z klubu ‘Promyk’: