Stalowa Wola: Zamkną Skoczyńskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Utrudnienia rozpoczną się dopiero po długim weekendzie sierpniowym i potrwają do około 10 września. Po zakończeniu prac na Skoczyńskiego przyjdzie czas na przebudowę drugiej części kanalizacji w okolicach Sądu, kościoła i Biblioteki. To również będzie się wiązało z utrudnieniami i reorganizacją ruchu.
(Marta Górecka)
Natomiast miejsc do parkowania mieszkańcy będą musieli szukać m.in. na zrewitalizowanym osiedlu dojeżdżając ulicą Narutowicza:

Na ulicy Wolności będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania i postoju. Zaś na zamkniętym odcinku ulicy Skoczyńskiego odbywał się będzie tylko ruch pieszy, o czym poinformował autor projektu zmiany organizacji ruchu Andrzej Głąb:

Rozkopanie ulicy Skoczyńskiego oznacza jednak utrudnienia w ruchu i zmianę organizacji ruchu na ulicach Skoczyńskiego i Wolności:

Gotowa jest już zmiana organizacji ruchu w związku z pracami nad odwodnieniem terenu między ul. Popiełuszki i Floriańską. W ramach przebudowy kanalizacji deszczowej zamknięta zostanie ulica Skoczyńskiego. Początkowo planowano, że przebudowa kanalizacji obejmie teren w okolicach Biblioteki Międzyuczelnianej, kościoła, Sądu i ZUS-u. Okazało się jednak, że to nie wystarczy i konieczne będzie rozkopanie ulicy Skoczyńskiego, by kanalizacja była w stanie odprowadzić wody do kolektora w ulicy Narutowicza.
Mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Sylwester Piechota: