Stalowa Wola: Zajęcia na Politechnice Dziecięcej czas zacząć.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Koordynatorem filii Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli jest Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. A zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach stalowowolskiej filii Politechniki było ogromne.
Dzięki pomocy prezydenta miasta oraz starosty stalowowolskiego udało się sfinansować i utworzyć dwie grupy wykładowe. Mimo to i tak liczba zarejestrowanych dzieci dwukrotnie przekroczyła ilość dostępnych miejsc, dlatego też konieczne było przeprowadzenie losowania.
Łącznie przyjętych zostało 200 osób, które w sobotę rozpoczną swój pierwszy studencki semestr na Politechnice Dziecięcej wykładem pt. 'Czy na Marsie mieszkają Marsjanie?'
Na zajęciach prowadzonych przez członków Studenckiego Koła Naukowego Lotników Politechniki Rzeszowskiej, dzieci będą miały okazję odkryć tajemnice misji kosmicznych, a także zobaczą i poznają możliwości łazika marsjańskiego Legendary III.
Początek sobotnich zajęć na stalowowolskiej Politechnice o godz. 10.00.
(Marta Górecka)
W Stalowej Woli ruszają zajęcia w ramach filii Politechniki Dziecięcej.
Pierwsze wykłady i ćwiczenia dla małych studentów odbędą się już w tę sobotę w budynku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli.
Mówi Marek Gruchota – dyrektor MDK w Stalowej Woli – instytucji, która była współinicjatorem utworzenia filii Politechniki Dziecięcej: