Stalowa Wola: W debacie zmierzyło się pięcioro kandydatów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Stalowej Woli odbyła się debata przedwyborcza z kandydatami na posłów ze Stalowej Woli i okolic. Na zaproszenie odpowiedziało 5-cioro z nich reprezentujących 5 różnych ugrupowań politycznych: Rafał Weber – Prawo i Sprawiedliwość, Renata Butryn – Platforma Obywatelska. Artur Burak – Partia KORWiN, Andrzej Szlęzak – Polskie Stronnictwo Ludowe i Grzegorz Kida – z komitetu Kukiz’15.
Kandydaci odpowiadali na 6 pytań po dwa z trzech bloków
tematycznych – gospodarki, polityki społecznej oraz polityki wewnętrznej i zagranicznej. Uczestnicy debaty mieli też okazję zadawać pytania swoim kontrkandydatom i zaprezentować swój program.
Wśród pytań z jakimi zmierzyli się pretendenci do mandatu poselskiego były m.in. te dotyczące służby zdrowia, pomocy młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy i obniżania kosztów zatrudnienia, ale też pomocy Stalowej Woli w pozyskiwaniu dużych terenów inwestycyjnych, rozwiązania problemu uchodźców, kiedy samorządy mówią ‘nie’ ich przyjęciu. Czy też jak wyobrażają sobie działanie na rzecz dobra regionu w kontekście dyscypliny partyjnej. Czy widzą możliwość współpracy między kolegami parlamentarzystami z rożnych opcji w walce o sprawy ważne dla regionu.
(Marta Górecka)