Stalowa Wola: Teatralne wrażenia z gęsią skórką

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Różnorodność repertuaru sprawiła że od czwartku nie brakowało chętnych do obejrzenia poszczególnych spektakli. M.in. wielkim zaskoczeniem dla Mieszkańców Stalowej Woli była wystawiana przez Teatr OKNA sztuka 'Historie Przedmiotów Starego Miasta” w reżyserii Mikołaja Wiepriewa, bo oparta na wspomnieniach mieszkańców Stalowej Woli.
Nie brakowało po spektaklu widzów którzy twierdzili, że oglądali go z wypiekami na twarzy i gęsią skórką.
Ale Zdarzeń Teatralnych jeszcze nie koniec, bo dziś o 18.00 Teatr Próg z Wadowic wystawi sztukę 'Sex War” w reżyserii Bartosza Nowakowskiego. A o 19.30 w kinie wrzos będzie można obejrzeć 'The Table” – filmowy zapis spektaklu 'Stolik” zespołu Karbido. A we wtorek o 19.00 Teatr Tańca Orientalnego Nimbooda przedstawi 'Opowieści z Alhambry” w reżyserii Magdaleny Głowackiej
(Marta Górecka)
Przyjazd to Stalowej Woli ze sztuką na Zdarzenia Teatralne miało dla niej duże znaczenie

W Stalowej Woli dobiegają końca V Zdarzenia Teatralne. Po prawdziwym niedzielnym maratonie teatralnym podczas którego można było obejrzeć 7 spektakli zarówno z programem dla dzieci, jak i dla tych bardziej dojrzałych widzów, dziś przedostatni dzień Zdarzeń.
W ramach stalowowolskiej imprezy teatralnej zorganizowanej w związku z przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru przez sceny MDK i SDK już przewinęło się, bądź jeszcze przewinie w sumie 14 teatrów. Z tego 8 to rodzime stalowowolskie grupy teatralne działające przy Miejskim Domu Kultury, Spółdzielczym Domu Kultury i w szkołach.
Nie brakowało też gości z Rzeszowa, Kielc, Wadowic, czy Krakowa. Choć i tu nie brakło nawiązań do Stalowej Woli, bo w jednym z krakowskich teatrów – KraKoTece dwójka aktorów swoje szlify teatralne zdobywała właśnie w tym mieście. Wśród nich Marcelina Bożek, która przyznaje, że najwięcej dała jej przygoda z teatrem w Stalowej Woli: