Stalowa Wola: Sobota z tangiem argentyńskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Doskonały duet tanga argentyńskiego zawita 11 kwietnia do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Na warsztaty, a następnie recital, zapraszają: Adrian Durso – nazywany „brylantem tanga” dzięki posiadanej elegancji dopełnionej precyzją i lekkością ruchów oraz Anna Pawłowska – ceniona edukatorka tańca o niezgłębionej tajemnicy.
    Adrian Durso to profesjonalny tancerz od 25 lat obecny w najbardziej prestiżowych tangowych miejscówkach na najzacniejszych milongach w Buenos Aires. Uczestniczył zarówno
w festiwalach, jak i pokazach w wielu krajach świata, m.in.: w Peru, Kostaryce, Austrii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Danii, Islandii, Norwegii, Japonii. Występował z największymi mistrzami tanga argentyńskiego: Ernesto Baffa, Osvaldo Berlinghieri, Nelly Vasquez, María Graña, Roberto Ruffino, Silvia Gaudín, Virgilio Expósito, Omar Valente, Osvaldo “marinero” Montes, Walter Ríos, Chiqui Pereira, Alberto Bianco, Hugo Marcel.
    Anna Pawłowska ciągle rozwija swój talent u najlepszych nauczycieli: Pablo Kliksberga, Alejandra Mantinan, Chicho Frumbolli, Sebastiana Arce. Zajęcia edukacyjne z tanga argentyńskiego prowadzi od 10 lat. Aktualnie działa w kilku miastach na północy Wielkiej Brytanii. Należy do nielicznych tańczących tango kobiet występujących również w roli prowadzącej.
    Czterogodzinne warsztaty tanga argentyńskiego ze światowej klasy tancerzem Adrianem Durso i Anną Pawłowską odbędą się w dwóch częściach:
godz. 13.00 – 15.15 – temat: style chodzenia w tangu oraz „Giro contra giro”;
godz. 15.30 – 17.45 – temat: Milonga stop & go oraz Milonga traspie.
W warsztatach może wziąć udział każdy. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie z tangiem argentyńskim. Uczestnicy zajęć powinni być wyposażeni w niekrępujący ruchy strój oraz obuwie
na lekko ślizgającej się podeszwie.

SOBOTA Z TANGIEM ARGENTYŃSKIM
z udziałem Adriana Durso
– mistrza tanga z Buenos Aires

11 kwietnia 2015

warsztaty taneczne
13.00 – 15.15 – tango argentyńskie dla początkujących / 40 zł
15.30 – 17.45 – tango milonga / 40 zł

Zapisy na warsztaty:
andrew6505@gmail.com / tel. 506 140 575
oraz MDK – r.bak@mdkstalowawola.pl / tel. 15 842 09 50 w. 119

godz. 18.30
Adrian Durso & Anna Pawłowska
recital wokalno – taneczny

w programie:
śpiewane tanga argentyńskie, pokazy tanga argentyńskiego, anegdoty, rozmowy z publicznością

sala kameralna MDK
bilet: 20 zł