Stalowa Wola: Sikorski Model Show czas zacząć

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I o tym opowiedzą Marek Rogusz, Wojciech Matusiak i Robert Gretzyngier(grecinger). Tradycyjnie też nie braknie cieszących się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych warsztatów modelarskich dla dzieci 'Budujemy Razem”. A na wszystkich będzie czekała słynna Sikorska grochówka. Początek godz. 10.00 Sikorski Model Show w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy Hutniczej w Stalowej Woli. Patronat nad impreza objęło Radio Leliwa. (Marta Górecka)

Warto dodać, że ta wystawa była prezentowana w Pentagonie w Waszyngtonie. Tradycyjnie też nie braknie ciekawych prelekcji począwszy od pacyfikacji Wąwolnicy, o której opowie Sławomir Snopek. Przez Jerzego Reszczyńskiego z tematem Armato-haubica KRAB, historię projektu i perspektywy rozwoju. Po ciekawy temat dla modelarzy Projektowanie kalkomanii Filipa Jereczka. I wreszcie barwy w lotnictwie polskim:

Dziś w Stalowej Woli   popularna impreza modelarska Sikorski Model Show, którą organizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Odbywa się już po raz czwarty i z roku na rok przybiera na popularności. W ubiegłym roku jednego dnia imprezę odwiedziło około 2000 osób. Koordynujący przedsięwzięcie Bartłomiej Belcarz jest zdania że to dzięki bogatemu programowi i dużej różnorodności propozycji przygotowanej w ramach Sikorski Model Show. Tak będzie i tym razem,  a magnesem przyciągającym na  imprezę do szkoły na Hutniczej są choćby wystawy, pokazy i prezentacje. Obok konkursu i wystawy modelarskiej będzie prezentacja kolekcji broni Klubu Żołnierzy Rezerwy 'Legion” i Żołnierzy Rezerwy 'VIS” oraz Muzeum 'Orła Białego”, pokazy grup rekonstrukcyjnych, prezentacja Langusty z HSW i transportera ONCILLA z Misty, a także sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. To będzie również niezwykła okazja do obejrzenia ekspozycji zbiorów Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. I na tym nie koniec propozycji wystawienniczych: