Stalowa Wola: Rusza festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Szczegółowy program festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu można znaleźć na stronie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli www.mdkstalowawola.pl.
(Marta Górecka)
Sobota to o 19.15 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej Koncert Międzypokoleniowy Kompozytorskie Drogi podczas którego wystąpią Paweł Siek, Zespół instrumentalny pod dyr. Krzysztofa Madziara i Dominiki Peszko, Chór Puellarum Cantus pod dyr. Katarzyny Pisery i Chór Kameralny pod dyr. Jerzego Augustyńskiego. A o 22 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli koncert multimedialny 'r e : i n t e r p r e t a c j e' Marcina Steczkowskiego i 4M ENSEMBLE. W niedzielę ostatniego dnia festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu o 11.00 na tarasie Instytut Inżynierii Środowiska Koncert Nadsańskiej, Orkiestry Kameralnej, Chóru Lasowiacy i Grupy Wokalnej 'Pałacyk Michla” pod dyr. Edwarda Horoszko. A na finał o 18.00 w MDK Orkiestra Akademii Bethovenowskiej:

Ale na tym nie koniec, bo o godz. 20.00 w Spółdzielczym Domu Kultury na 'Rejs do pamięci', który jest kompozycją multimedialną zaprasza Paweł Bajek. Piątkową odsłonę festiwalu zakończy o 21.15 projekcja filmu na tarasie Instytutu Inżynierii Środowiska:

To na tym festiwalu zaistnieli znani kompozytorzy: Eugeniusz Knapik, Andrzej Krzanowski, Aleksander Lasoń, Paweł Szymański. A dzisiejszy program festiwalu rozpoczną o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej pieśni Lutosławskiego i spotkanie z Ewą Woynarowską:

Dziś w Stalowej Woli rusza trzydniowy festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu. Impreza będzie obfitowała w wyjątkowe koncerty i spotkania, ale też we wspomnienia i filmy. A to dlatego, że festiwal jest powrotem do imprezy, która odbywała się w Hutniczym Grodzie w latach 1975 – 1980 w Stalowej Woli. Festiwal ten jest uznawany za jedno z największych wydarzeń artystycznych w historii Stalowej Woli. Mówi Marek Gruchota dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: