Stalowa Wola: Rowerowa autostrada przysparza problemów drogowcom.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W związku z tym, że podkarpackie trasy rowerowe są inwestycją wojewódzką, dofinansowaną ze środków unijnych, powiat dokłada tylko niewielkie pieniądze na prace nieobjęte projektem. Mowa tu o kwocie około 10tys złotych,podczas gdy koszt budowy ścieżek rowerowych na tym terenie to kwota około 12 mln złotych. Koszty dla powiatu zaczną się dopiero po powstaniu tras, bo będą się wiązały z utrzymaniem szlaku. W ramach projektu
'Trasy rowerowe w Polsce wschodniej ' na Podkarpaciu powstanie około 430km ścieżek rowerowych. A całkowita długość rowerowej autostrady wyniesie 2 tys. kilometrów. Połączy ona województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.
(Marta Górecka)
W dodatku niemal codziennie pojawiają się problemy :

W powiecie stalowowolskim trwają intensywne prace przy budowie trasy rowerowej. Będzie on częścią trasy rowerowej łączącej Podkarpacie i cztery inne województwa. Inwestycja ma być wykonana do końca października.
Długość szlaku rowerowego po drogach powiatowych to około 22 km. Stąd duży pośpiech drogowców i prace na kilku odcinkach jednocześnie. Mówi Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Śliwiński: