Stalowa Wola: Pochylą się nad budżetem powiatu stalowowolskiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A samo przygotowanie pomieszczeń i przeniesienie OIOM-u to kwota rzędu 5 mln złotych i niestety nie ma szans na dofinansowanie tej inwestycji. Po wprowadzeniu wszystkich planowanych inwestycji wydatki budżetowe powiatu stalowowolskiego mogą wynieść około 115 mln złotych. To też będzie oznaczało deficyt, który powiat będzie chciał pokryć obligacjami. To na razie plany i projekt budżetu o którym dziś po godz. 15.00 zdecydują radni powiatowi. (Marta Górecka)

A inwestycji docieplającej mają się doczekać ‘Ekonomik’, ‘Sikorski’ na Hutniczej, CEZ, CKU i Szkoła Specjalna na łączna kwotę około 10 mln złotych. W budżecie pojawi się też boisko przy ‘Ogólniaku’ na Staszica za około milion złotych. Powiat chce też zdobyć dofinansowanie na drogę Stany-Grębów i Pysznica-Jastkowice. Przebuduje też ulicę Klasztorna w Stalowej Woli. Będzie się również musiał zmierzyć z inwestycjami szpitalnymi:

Bo takich konkretnych inwestycji w projekcie budżetu ujęto około 5 na kwotę około 6 mln złotych. Ale już w styczniu budżet powiatu stalowowolskiego ma nabrać rumieńców:

Radni Powiatowi w Stalowej Woli zdecydują dziś o budżecie na 2016 rok. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny stwierdził, że zaplanowany budżet jest dobry, choć może na razie dużą ilością inwestycji nie zachwyca: