Stalowa Wola: Perszing po remoncie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Remontu natomiast doczeka się klatka schodowa kolejnego budynku w pobliżu MDK w Stalowej Woli.
(Marta Górecka)
W późniejszym czasie zostanie tam zainstalowany również monitoring, który będzie pewnym straszakiem na osoby demolujące klatkę schodową. Pojawi się też domofon, który ukróci niepożądane wizyty w ‘perszingu’. Prezydent zapowiedział też, że ten budynek związku z tym, że ze względu na swoją architekturę i to, że znajduje się w pobliżu Miejskiego Domu Kultury, nie będzie miejscem lokowania eksmitowanych:

Klatka schodowa została wyremontowana, a prezydent jest przekonany, że zwykli mieszkańcy, dla których ta inwestycja była wykonana, będą pilnować, by wandale nie mieli pola do popisu

Zgodnie z zapowiedziami władz Stalowej Woli miasto wyremontowało klatkę schodową w budynku tzw. ‘perszingu’ przy ulicy 1-go Sierpnia.
Nie wszyscy byli zwolennikami tej inwestycji, bo budynek nie cieszy się najlepsza sławą, często interweniuje tam policja, a klatka schodowa była mocno zdewastowana. Ale ponieważ ‘perszing’ jest w zasobach gminy i mieszkają w nim nie tylko ci, którzy dewastują, ale też zwykli mieszkańcy, prezydent Lucjusz Nadbereżny już na początku roku przekonał radnych, by wyłożyć pieniądze na remont: