Stalowa Wola: O inwestycjach przeciwpowodziowych z marszałkiem Ortylem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Marszałek zapowiedział, że właśnie tak kompleksowo będą realizowanie inwestycje przeciwpowodziowe. Podczas spotkania mowa była również o możliwościach rekreacyjnych, m.in. tworzenia na wałach ścieżek rowerowych. Po konferencji jej uczestnicy udali się do Zaleszan i Radomyśla na uroczyste oddanie inwestycji.
(Marta Górecka)
Gminie Radomyśl leżącej w zlewni Wisły i Sanu do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze przebudowa obwałowa Wisły na odcinku 14 kilometrów. Natomiast wójt Paweł Gardy przyznał, że wreszcie w inwestycjach przeciwpowodziowych zaczyna się myśleć kompleksowo i nie robi się wyrywkowych inwestycji, które mało wspólnego miały z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym:

Z przebudowania i umocnienia ponad 7-kilometrowego odcinka wału na Sanie w gminie Radomyśl nad Sanem i budowy zbiornika retencyjnego w Rzeczycy Długiej cieszył się wójt Jan Pyrkosz:

Bo kolejnych środków na ten cel marszałek upatruje w nowej perspektywie unijnej. Dyrektor Podkarpackiego Urzędu Melioracji i Urządzeń Wodnych Małgorzata Wajda przypomniała, że zakończone inwestycje są częścią większego projektu:

Prawie 91mln w 2014 roku i 60,5 milioma złotych w tym roku – tyle na Podkarpaciu wynoszą inwestycje przeciwpowodziowe. O tym mówił w Stalowej Woli marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji dotyczącej zakończenia rozbudowy i zmodernizowania obwałowań rzeki San na terenie gmin Radomyśl nad Sanem i Zaleszany oraz zbiornika retencyjnego w Rzeczycy Długiej: