Stalowa Wola: O co chodzi z tym art déco? – gra miejska

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Budynki pokryte jakby tabliczkami czekolady, szprosy w oknach, nazwy ulic jak
z lekcji matematyki „Proste, odcinki, kąty” – to nie są zjawiska z jakiejś bajki, ale konkrety charakterystyczne dla przedwojennych osiedli Stalowej Woli. Gra miejska, której uczestnicy podążą ulicami naszego miasta wyposażeni w unikatową mapę i listę zadań do wykonania, przybliży ciekawostki przedwojennej architektury tym, którzy zadają sobie pytanie: „O co chodzi z tym art déco?”. Premiera tak też zatytułowanej gry miejskiej już w najbliższy weekend.
Pomysł na tego rodzaju działanie powstał w ramach projektu „MDK – Myślisz Działasz Kreujesz”. Zgromadzona wokół projektu Grupa Aktywnych Mieszkańców wypracowała sześć pomysłów na działania kulturalne w mieście. W wyniku głosowania stalowowolanie wybrali cztery spośród nich, które właśnie są realizowane. Jedną z takich akcji jest gra miejska „O co chodzi z tym art déco?”. Dzięki grze uczestnicy poznają elementy przedwojennego miasta, które zostało w bardzo przemyślany sposób zaprojektowane
i zbudowane.
Do udziału w zabawie zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych
w drużynach dwuosobowych, trzyosobowych lub indywidualnie.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

8 – 9 listopada 2014

godz. 11.00 – 15.00

punkt informacyjny:
taras przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli