Stalowa Wola: Nowy wóz i namiot pneumatyczny dla OSP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale również może być punktem zabezpieczenia medycznego osób poszkodowanych w wypadkach masowych, czy miejscem kwarantanny. Namiot jest ogrzewany wyposażony dodatkowo w łóżka polowe.
To cenne wyposażenie stalowowolskiej jednostki OSP która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
(Marta Górecka)
Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli wzbogaciła się o wóz bojowy. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Stalowa Wola, Powiatu Stalowowolskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i WORD w Tarnobrzegu udało się za kwotę 190 tys. złotych zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu jednostka specjalizująca się w ratownictwie wodnym, będzie również mogła wyjeżdżać do małych pożarów i być wsparciem przy dużych zdarzeniach.
Samochód oprócz standardowego wyposażenia w sprzęt ratowniczo – gaśniczy wyposażony jest również m.in. w piły do cięcia betonu, noktowizor i podstawowy sprzęt do ratownictwa wodnego jak kamizelki ratunkowe, kamerę do poszukiwań podwodnych, skafandry do pracy w wodzie, liny i rzutki. Do tej pory jednostka posiadała jedynie terenowy samochód lekki ratowniczo-rozpoznawczy, który sprawdza się w trudnym terenie przy działaniach ratunkowych z użyciem przyczepy pompowej i łodzi. To nie jedyny nabytek OSP w Stalowej Woli.
Mówi prezes OSP Mariusz Janeczko: