Stalowa Wola: MZK testuje metody neutralizacji nieprzyjemnej woni.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W przyszłym tygodniu mają się odbyć testy rozwiązań kolejnej firmy. A w grudniu swoje pomysły na neutralizację nieprzyjemnej woni przetestują w Zakładzie Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli trzy inne firmy.
(Marta Górecka)
Zakład Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli testuje różne sposoby wyeliminowania przykrego zapachu z terenu instalacji. To w związku z docierającym i do stalowowolskiego MZK uwagami, że odpady gromadzone na terenie zakładu roznoszą nieprzyjemną woń.
Firma przyznaje, że w lecie, kiedy trwał rozruch zakładu rzeczywiście mogło dojść do takiej sytuacji. Wówczas pracowały tam jeszcze ekipy budowlane. Te bez wiedzy kierownictwa zakładu ułatwiały sobie pracę, otwierając drzwi hal, gdzie magazynowano odpady. A otwarta hala plus wysoka temperatura mogły sprawić, że czuć było w pobliżu nieprzyjemny zapach.
Podczas uruchamiania zakładu był także problem z regulacją instalacji gazowej i wydobywał się nieprzyjemny zapach siarkowodoru. Ten problem już usunięto. Natomiast MZK
chce całkowicie wykluczyć wydzielanie się jakichkolwiek zapachów poza teren zakładu. Stąd przeprowadzane testy. Mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego Anna Pasztaleniec