Stalowa Wola: Myśli i słowa księdza Jerzego Warchoła.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

‘Myśli i słowa’ to tytuł książki z tekstami publicystycznymi ks. Jerzego Warchoła, której promocja odbędzie się w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.
Teksty zawarte w książce pochodzą z Magazynu Nadsańskiego 'Nasz Czas”, gdzie nieżyjący już proboszcz parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej publikował tutaj swoje wypowiedzi od listopada 2006 roku do października 2010 roku. Zabierał głos w sprawach religijnych, społecznych, politycznych i obyczajowych. Zachęcał do podtrzymywania tradycji i sięgał do historii Polski.
W swoich tekstach ksiądz Jerzy Warchoł nie tylko wykazywał się dużą wiedzą z różnych dziedzin, ale i tryskał poczuciem humoru. W książce, wydanej przez Wydawnictwo 'Nasz Czas”, znalazły się wszystkie teksty i motta kapłana opublikowane na łamach Magazynu 'Nasz
Czas”.
Promocja książki 'Myśli i słowa” odbędzie się w Bibliotece Międzyuczelnianej w ten piątek o godz. 18.00 Spotkanie uświetni występ śpiewaków sopranistki Renaty Johnson-Wojtowicz i tenora Piotra Szpary oraz muzyków Cezarego Sagana, kóry zagra na trąbce i pianisty Ryszarda Marchewki, a także Zespołu Kameralnego PSM w Stalowej Woli. Na spotkanie zapraszają:
Prezydent Miasta Stalowej Woli, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ 'Solidarność” oraz wydawca książki – Wydawnictwo 'Nasz Czas”.
(Marta Górecka)