Stalowa Wola: 'Myśli i słowa' ks. Warchoła.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ukazała się książka pt. 'Myśli i słowa” z tekstami publicystycznymi ks. Jerzego Warchoła. Jej promocja odbędzie się w dziś o godz. 18 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Uroczystość uświetni występ Renaty Johnson-Wojtowicz (sopran), Piotra Szpary (tenor), Cezarego Sagana (trąbka), Ryszarda Marchewki (fortepian) i Zespołu Kameralnego PSM w Stalowej Woli.
Ksiądz Jerzy Warchoł współpracował z Magazynem Nadsańskim 'Nasz Czas” od początku istnienia pisma. Publikował tutaj steksty od listopada 2006 roku do października 2010 roku. Zabierał głos w sprawach religijnych, społecznych, politycznych, obyczajowych, zachęcał do pielęgnowania kultury i tradycji, przybliżał historię Polski. Wykazywał się przy tym rozległą wiedzą z różnych dziedzin, erudycją oraz poczuciem humoru. W książce, wydanej przez oficynę wydawniczą Piotr Jackowski Wydawnictwo 'Nasz Czas', znalazły się wszystkie teksty i motta opublikowane na łamach Magazynu Nadsańskiego 'Nasz Czas”.
Ksiądz Jerzy Warchoł był duszpasterzem środowisk pracowniczych, opozycyjnych i solidarnościowych w Stalowej Woli. Wspierał pracowników Huty Stalowa Wola, strajkujących o 'Solidarność” w sierpniu 1988 roku. Na początku 2002 roku w biuletynie Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ 'Solidarność” Huty Stalowa Wola pojawiła się kolumna 'Złote myśli dla szarych komórek'. Były to myśli ks. Jerzego, a sprawami redakcyjnymi zajmował się Krzysztof Szkutnik. Także i te teksty znajdziemy w książce wydanej przez Wydawnictwo 'Nasz Czas”.
Na spotkanie zapraszają: Prezydent Miasta Stalowej Woli, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ 'Solidarność” oraz wydawca książki – Wydawnictwo 'Nasz Czas'.