Stalowa Wola: Muzeum znów docenione.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I to właśnie internauci swoimi głosami ‘za’ wysoko ocenili stalowowolskie 'Made in Poland”. Dzięki temu wystawa zdobyła wyróżnienie. Natomiast główna nagroda w kategorii wystaw przypadła ekspozycji 'Krakowscy wyklęci” z Muzeum
Historycznego Miasta Krakowa. Wśród wyróżnionych w tej kategorii, obok Stalowej Woli, znalazły się muzea z Krakowa i Gdańska. Przyznano także nagrody w kategoriach 'Wydarzenie” oraz 'Edukacja i multimedia”.
'Wydarzenie Historyczne roku” to ogólnopolski plebiscyt organizowany od 2007 roku, którego honorowym patronem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(Marta Górecka)
Stalowowolskie Muzeum Regionalne zdobyło kolejne prestiżowe wyróżnienie, tym razem w Plebiscycie Wydarzenie Historyczne roku 2014. A doceniona została wystawa 'Made in Poland”, która zdobyła wyróżnienie.
To duże osiągnięcie, bo do konkursu zgłoszono aż 200 wydarzeń z kraju i zagranicy, spośród których jury wybrało finałową piętnastkę. I w tej finałowej piętnastce znalazła się stalowowolska wystawa, która już wcześniej była nagradzana.
Mówi Iwona Pityńska z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli