Stalowa Wola: Musical ''Machiavelli''.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli ponownie staje się miejscem niezwykłego wydarzenia artystycznego tym razem za sprawą Lubelskiego Teatru Muzycznego, który na deskach MDK wystawi niezwykły musical MACHIAVELLI pełen humoru, intrygi farsy i dobrej muzyki.
Ten prowokujący obyczajowo i intelektualnie musical bazuje na genialnym tekście jednego z najwybitniejszych umysłów politycznych w historii Niccolo Machiavellego. Tym razem mistrz podstępu swój geniusz objawia nie w spiskach pałacowych ale w krotochwilnej historii traktującej o ludzkiej głupocie. Podjudzony możliwością zemsty na swoim wrogu Machiavelli powraca z wygnania do Florencji i od Sostraty byłej kochanki dowiaduje się, że jej córka Lukrecja i jego wróg Calfucci nie mogą mieć dzieci. Machiavelli pozorując niechęć zarzuca haczyk i nęci nadzieją na wyleczenie domniemanej bezpłodności Lukrecji za sprawą genialnego doktora, który posługuje się cudownym korzeniem mandragory.
Muzyka: Jerzy Wasowski, Libretto: Ryszard Marek Groński i Antoni Marianowicz, Reżyseria: Tomasz Obara, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wijatkowski. Musical już w tę sobotę o godz.18.00 w MDK w Stalowej Woli.