Stalowa Wola: Mistrzostwo i rekordy województwa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale póki co Stalowa Wola i Nisko ciągle są w na szczycie, bo pierwsze miejsce w tegorocznych mistrzostwach już przypadło Stalowej Woli, na drugim uplasowała się KP PSP Brzozów, a trzecie miejsce zajęło Nisko.
(Marta Górecka)
Ale już niedługo nadarzy się okazja do poprawy wyniku na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym. Obecny na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego komendant wojewódzki generał Bogdan Kuliga przyznał, że północ Podkarpacia jak do tej pory wiedzie prym w tych zmaganiach, ale może się rozmienić:

Jarosław Lubas przyznał, że mimo tego sukcesu pozostanie pewien niedosyt i jeszcze motywacja, by w kolejnych startach w drabinie hakowej osiągnąć czas poniżej 15 sekund:

Indywidualny tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego również trafił do Stalowej Woli. Jarosław Lubas został mistrzem w biegu na 100m pożarnicze z przeszkodami oraz hakówce i zdobył mistrzowski tytuł w dwuboju pożarniczym. Mistrz przyznał, że mocno na ten sukces pracował:

Po roku przerwy Stalowa Wola powróciła na najwyższy stopień podium w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego PSP w Sporcie Pożarniczym. To już 13 tytuł mistrzowski drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, która w tym roku wywalczyła niemal wszystko, co było do wywalczenia, i pobiła rekordy województwa.
Mówi zastępca komendanta PSP w Stalowej Woli Jerzy Lipko: