Stalowa Wola: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny czas zacząć.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nietypowo, bo w niedzielę i w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się w tym roku 15. już Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola – Rozwadów. Potem te co wtorkowe letnie spotkania z muzyką wracają do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. Dyrektor festiwalu Robert Grudzień tradycyjnie zaprosił do udziału w koncertach gwiazdy polskich i zagranicznych scen muzycznych, a hasłem tegorocznego festiwalu jest '2015. Rok św. Jana Pawła II'. Dlatego nie zabraknie wydarzeń tematycznych, poświęconych św. Janowi Pawłowi II i tych odwołujących się do ważnych problemów współczesnego świata.
Początek Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola – Rozwadów już w najbliższą niedzielę w Miejskim Domu Kultury.
Pierwszy koncert przypomni o 205. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. A na scenie pojawi się niezwykły duet pochodzący ze Stalowej Woli, a obecnie mieszkający w Kanadzie i USA. To cioteczne rodzeństwo Andrzej Stec tenor liryczny i pianistka Barbara Bochenek. W ich wykonaniu koncert pod tytułem 'Chopin ze Stalowej Woli'. Patronat nad Festiwalem objęło Radio Leliwa.
(Marta Górecka)