Stalowa Wola: Marian Drozdowski w swojej nowej książce o historii COP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jak zapewniła Anna Garbacz to książka godna polecenia nie tylko historykom, ale też czytelnikom, którzy chcieliby zgłębić najnowsze dzieje Polski. (Marta Górecka)

Zresztą ta książka nie jest pierwszą jaką COP-owi i Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu poświęcił profesor Drozdowski. Jednak w tej nie tylko podsumowuje swoje badania nad Centralnym Okręgiem Przemysłowym, ale też zaprasza do dyskusji. Ponieważ jak przekonuje polskie firmy nie mogą być dodatkiem do międzynarodowych koncernów, bo o przyszłości Polski decyduje nasza niepodległość ekonomiczna. A na przykładzie przemysłu zbrojeniowego przedsiębiorstwa ze Stalowej Woli, Rzeszowa, czy Kielc mogą zaproponować program modernizacji polskiej armii. A nie być jedynie wykonawcą zleceń i ofert międzynarodowych koncernów. W swojej książce 'Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego” Drozdowski sporo miejsca poświęcił Stalowej Woli. Przypomniała o tym prowadząca spotkanie z profesorem Anna Garbacz:

W Stalowej woli odbyło się spotkanie z profesorem Marianem Drozdowskim autorem wydanej niedawno książki 'Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego”. To obszerna, ciekawie napisana monografia, stanowiąca syntezę dotychczasowej wiedzy dotyczącej COP-u. Profesor przyznaje, że na 480 stronach książki zawarł moc informacji ale tematu jeszcze nie wyczerpał. Cieszy go natomiast fakt, że wiele fabryk, które powstały w ramach COP znów dostało wiatru w żagle: