Stalowa Wola: Integrują się przez boks

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Były też spotkania i rozmowy z legendą stalowowolskiego boksu Stanisławem Szado, który wygrywał walki najlepszymi. Walczył z olimpijczykami Leszkiem Drogoszem, Jerzym Kulejem, Janem Szczepańskim, Józefem Grudniem i Marianem Kasprzykiem.
Uczestnicy projektu spotkali się również z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym i starostą stalowowolskim Januszem Zarzecznym. Wizyta pięściarzy z Franci i Wielkiej Brytanii potrwa do czwartku. Kolejny etap pięściarskiego Erasmusa to wspólne spotkanie we Francji.
(Marta Górecka)
Trener Ringu Sikorski Stalowa Wola Artur Chomiak przyznaje, że jest to również okazja dla wszystkich trzech klubów do podpatrzenia sposobów trenowania w poszczególnych klubach:

Bokserzy z Francji i Anglii prezentują pięściarstwo na trochę wyższym poziomie niż zawodnicy Ringu Sikorski Stalowa Wola. Cieszą się z tego pięściarze ze Stalowej Woli, bo to dla nich dobra okazja do podpatrzenia techniki. Mówią Filip Strojek i Dominika Sibiga:

To również dobra okazja do integracji, poznawania kultury, kuchni i zawiązywania przyjaźni. A także promocji boksu, z którego kiedyś słynęła Stalowa Wola. Dlatego w ramach projektu nie brakuje też okazji do treningów bokserskich:

Młodzi bokserzy z Anglii i Francji integrują się w Stalowej Woli i Sandomierzu z pięściarzami Ring Sikorski Stalowa Wola. To efekt realizacji 'Tak dla integracji – poprzez sport', który w ramach programu Erasmus+ realizuje Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.
Mówi koordynująca projekt prezes Ringu Lucyna Goc: