Stalowa Wola: III Targi Pracy i Edukacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ofert pracy na stalowowolskich targach pracy i edukacji było wiec sporo. Wśród nich również nietypowe, np: dla osoby do administrowania łowiskiem rybnym. Nie brakowało też ofert bezpłatnych kursów na uzyskanie nowych kwalifikacji, które mogą pomóc w znalezieniu zatrudnienia.
(Marta Górecka)
Do wstąpienia w szeregi armii zachęcała na stalowowolskich targach Wojskowa Komenda Uzupełnień. Mówi szef wydziału rekrutacji major Krzysztof Jasiński:

Na targach nie zabrakło też stoisk służb mundurowych. Obok straży pożarnej była m.in. Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, która ma aż 19 wakatów do obsadzenia. Mówi Grzegorz Elżakowski:

O pracowników na targach starał się również stalowowolski Triumf zajmujący się produkcją pucharów, statuetek i medali:

A pracowników na targach szukała m.in. firma Armes. Mówi Dorota Mizak:

Takiej szansy szukali na targach pan Grzegorz i pani Agata:

Nadal też najtrudniej o pracę kobietom, bo większość ofert dotyczy branży przemysłowej. Starosta Janusz Zarzeczny stwierdził, że targi pracy to dobra okazja do spotkania z pracodawcami:

Około 1000 osób odwiedziło targi pracy i edukacji w Stalowej Woli, które w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej zorganizował Powiatowy Urząd Pracy.
W ramach trzeciej edycji na trzech piętrach budynku przygotowano ponad 50 stoisk, na których prezentowały się firmy, agencje zatrudnienia, doradcy zawodowi, ZUS Urząd Skarbowy oraz szkoły i uczelnie.
Mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli Zofia Zielińska-Nędzyńska: