Stalowa Wola: Głos profilaktyki i piknik z atrakcjami.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

To wszystko już dziś na parkingu przy galerii i Centrum Stalowa Wola podczas pikniku profilaktycznego przeciw uzależnieniom. Na imprezie, która potrwa od godz 10.30 do około 14.30 nie braknie też atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka i rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny.
(Marta Górecka)
Również szkoły aktywnie włączą się w poniedziałkowy piknik profilaktyczny z realizowanymi programami

Nie braknie też konkursów, rozdawania odblasków i rozmów o bezpieczeństwie na drogach i bezpiecznym wypoczynku. Będzie także pokaz policyjnego sprzętu. O szkodliwości uzależnień skutkach jakie niosą one na przyszłość będą natomiast mówić pracownicy sanepidu. Mówi Monika Stoszek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli

Spacer w alkogoglach, wędrówka w narkogoglach i wiele innych ciekawostek czeka tych, którzy od godz 10.30 pojawią się dziś na parkingu przy galerii i Centrum Stalowa Wola.
A wszystko za sprawą imprezy Ogólnopolski Głos Profilaktyki, na który zapraszają władze Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza.
Będzie happening, w którym wezmą udział wolontariusze, którzy będą promować ideę życia wolnego od uzależnień. Podczas happeningu odbędzie się również zryw 'Wolne serca'.
Uczestnicy tej akcji położą prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund będą wybijać wspólnie rytm 'Wolnych serc”. Będzie to rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Wybiją rytm serc pięknych i zdrowych, silnych i pomocnych innym, serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.
Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Andrzej Walczyna