Stalowa Wola: Eksmisje do schroniska i rozbudowa.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koszt takiej rozbudowy schroniska w Stalowej Woli może wynieść ponad 2 miliony złotych stąd starania o dofinansowanie ze środków unijnych.(Marta Górecka)
A noclegownia jest bardzo potrzebna w Stalowej Woli:

I choć nie ma co liczyć na luksusy, to na pewno na porządek. Będzie się jednak musiała podporządkować regulaminowi schroniska, od którego odstępstw i stosowania zasady ’wolno ć Tomku w swoim domku’ nie będzie. Może się za to spodziewać ciasnoty, póki placówka nie zostanie rozbudowana i z 18 miejsc noclegowych ich liczba łącznie z noclegownią wzrośnie nawet do 70:

Na razie trwają 4 procesy eksmisyjne, ale już pierwszy eksmitowany może trafić do schroniska już za miesiąc. Mówi kierownik schroniska Zenon Gielarek:

Nawet 70 miejsc noclegowych może powstać po rozbudowie prowadzonego przez Towarzystwo im. Św. Brata Alberta Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli, które m.in. powiększy się o noclegownię. To jednak nastąpi najwcześniej w przyszłym roku, a już w tym mogą tu trafić pierwsze osoby eksmitowane ze stalowowolskich mieszań za niepłacenie i dewastację. O pomyśle umieszczania takich osób w schronisku informował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: