Stalowa Wola: Dziś ruszają Zdarzenia Teatralne.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzieci obejrzą Czerwonego Kapturka, Przygody Skrzata Ananasa i Naukowców.

Natomiast na dzisiejsza inaugurację Zdarzeń Teatralnych w Stalowej Woli organizatorzy zaproponowali premierę teatralną. Amatorski Teatr Dramatyczny wystawi sztukę 'Chłopcy'. To najsłynniejsza i najczęściej wystawiana sztuka Stanisława Grochowiaka. Jej bohaterami są staruszkowie z domu starców. Sztuka 'Chłopcy' już dziś o 17.30 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Również w MDK tylko o godz 19.00 Teatr Blagier wystawi premierową sztukę 'Dżemik'. To spektakl w konwencji teatru absurdu w reżyserii Marii Bembenek. A o 20.00 W monodramie Diva wystąpi Woleta Komar. Za tę kreację aktorka została nagrodzona tytułem najlepszej aktorki na największym na świecie festiwalu teatrów jednoosobowych „United Solo” w Nowym Jorku. A monodram opowiada o Norze Sedler primadonnie światowych scen operowych, która trafiła do łódzkiego getta.

Więcej informacji o spektaklach i programie stalowowolskich Zdarzeń Teatralnych, które potrwają do 26 marca, można znaleźć na stronie www.mdkstalowawola.pl.

Patronat nad imprezą objęło Radio Leliwa. (Marta Górecka)

Będą więc goście z Lublina, Rzeszowa, Jarosławia czy Warszawy. Tradycyjnie też nie zabraknie propozycji teatralnych dla najmłodszych w sobotnie i niedzielne przedpołudnie:

A o tym, że są to dobre teatry, świadczą nagrody zdobywane na przeglądach. Co ważne, w ramach tegorocznych zdarzeń wystawiane będą również premiery teatralne. Ne zabraknie też gościnne występujących teatrów:

Dziś w Stalowej Woli ruszają Zdarzenia Teatralne, pierwszy spektakl już o 17.30. To wyjątkowe święto teatru odbywa się już po raz 9., a organizują je wspólnie Miejski Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli. Mówi dyrektor MDK Marek Gruchota: