Stalowa Wola: Dzień Strażaka w stalowowolskiej komendzie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli Tadeusz Niedziałek przyznał, że komenda nie tylko świętuje ale też realizuje kolejne przedsięwzięcia i inwestycje w sprzęt, więc jak dobrze pójdzie to w tym roku dla Stalowej Woli uda się pozyskać ponad 2 miliony złotych.
(Marta Górecka)
Obecna na uroczystości poseł Renata Butryn, członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków chwaliła stalowowolską komendę za współpracę z jednostkami OSP, bo ta współpraca zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców:

Uczestniczący w stalowowolskim świecie strażaka zastępca komendanta wojewódzkiego starszy brygadier Roman Kołacz dziękował za ofiarność zarówno strażakom zawodowym jak i strażakom ochotnikom:

W tym roku tytuł Super Strażaka otrzymał Damian Andreasik. W imieniu wyróżnionych i awansowanych za docenienie ich pracy dziękował starszy kapitan Grzegorz Adamski:

A dzięki awansom na wyższe stopnie w stalowowolskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przybył jeden starszy kapitan, którym został Grzegorz Adamski. I młodszy kapitan, na którego awansowano Dawida Sagana. Na tym nie koniec awansów na wyższe stopnie, bo tych w sumie doczekało się w Stalowej Woli 23 strażaków zawodowych. Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się strażakom, czterech z nich otrzymało Brązową Odznakę ‘Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’: Były też Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa i te powędrowały nie tylko do strażaków, ale i osób i instytucji, które wspierały stalowowolską komendę PSP.
Po raz ósmy też wybrano Super Strażaka. Ogłaszający wyniki komendant Niedziałek przyznał, że jest to szczególny konkurs, w którym sami strażacy wybierają spośród siebie najlepszego biorąc pod uwagę nie tylko pracę, ale też jakim kolegą jest dany strażak. A walka trwa do samego końca:

Awanse, odznaczenia i podziękowania oraz finał wyborów Super Strażaka były głównym punktem obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli Tadeusz Niedziałek stwierdził, że to ważny dzień, w którym sukces mierzy się liczbą awansów i wyróżnień: