Stalowa Wola: Człowiek bezdomny to nie jest nikt.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu ‘Mój Manhattan”. Organizatorzy już zapowiedzieli, że za rok odbędą się kolejne obchody Dnia Osoby Bezdomnej.
(Marta Górecka)
Aby zwrócić uwagę na problem bezdomności inicjatorzy obchodów Dnia Osób Bezdomnych zorganizowali konkurs plastyczny dla gimnazjalistów. Szefowa Stowarzyszenia Spectrum Małgorzata Gotfryd przyznaje, że był to trudny temat:

I są już tego pozytywne efekty, bo Sebastian uzyskał możliwość widywania się z synem. Ale niestety nie wszyscy maja taką motywację jak Sebastian, a niestety osób bezdomnych przybywa. Mówi kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Zenon Gielarek:

Niestety w Stalowej Woli nie brakuje też osób, które są długotrwale bezdomne, dla których stał się już sposób na życie. Na szczęście zdarzają się i tacy którym udaje się wyjść z bezdomności lub są w trakcie wychodzenia. Do takich bezdomnych należy Sebastian mieszkający w stalowowolskim schronisku.
Przyznał, że takim kopem, który wstrząsną jego życiem była utrata kontaktu z bliską osobą:

Dziś przypada Dzień Ludzi Bezdomnych.
Z tej okazji w Stalowej Woli odbyły się specjalne obchody tego dnia. Spotkanie zorganizowane w Miejskim Domu Kultury przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Spectrum miało zwrócić uwagę na rosnący problem bezdomności, ale też pokazać, że z bezdomności można wyjść. A inicjatorką imprezy była pracująca z osobami bezdomnymi pracownica społeczna Anna Proszowska-Kilian: