Stalowa Wola: Bogaty program Dni Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A oprócz tych stałych punktów programu obchodów Dni Stalowej Woli jak choćby Dyktando Gżegżółki, Historiada, masa krytyczna, rowerowy Cross Country, gra miejska, klocki lego, obchody 3-ciomajowe, czy alejka pozytywnie zakręcona i ‘Mistrz pięknego czytania’ oraz rajdy samochodów terenowych i pojazdy zabytkowe, będą też nowości. Jedną z nich są Igrzyska Sportu i Zdrowia, w ramach których – oprócz znanej już przedszkoliady – odbędzie się senioriada i zumba międzypokoleniowa. Kolejne ciekawostki to: ’polskie śniadanie na trawie’, turniej floriański, czyli zawody strażackie, jazz w parku, miejskie grillowanie, liczne imprezy sportowe oraz obchody 1050-lecia chrztu Polski i koncerty. Wśród gwiazd, które wystąpią podczas Dni Stalowej Woli są m.in. Bajm, Anna Wyszkoni, Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem.
(Marta Górecka)
A jak zapewnił włodarz Stalowej Woli w tegorocznym programie obchodów dni miasta każdy w każdym wieku znajdzie cos dla siebie:

Co ważne imprezy w ramach dni Stalowej Woli odbywać się będą w różnych częściach miasta:

W Stalowej Woli odbyła się prezentacja programu obchodów dni miasta, które w tym roku potrwają aż 8 dni. Rozpoczynają się 29 kwietnia, a kończą 8 maja. W tym roku w ich organizację włączyły się nie tylko instytucje podlegające miastu, lecz również stowarzyszenia organizacje i kluby. Z takiej powszechnej mobilizacji cieszył się prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: