Stalowa Wola: Bieganiem uczcili trzeciomajowe święto.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

I rzeczywiście tak było pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Kenijczykom. Gilberttowi Kipkosgei i Stephenowi Kiplimo. Na trzecim miejscu uplasował się Artur Kern – biegacz Unii Hrubieszów, który nie po raz pierwszy stanął na podium w stalowowolskich biegach ulicznych.
Ale 10 kilometrowy dystans to nie jedyna nowość tegorocznego Ulicznego Biegu Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy podczas tej imprezy odbył się elektroniczny pomiar czasu dzięki współpracy z Fundacją 'Festiwal Biegów'. A ponieważ Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja był jedną z pierwszych imprez biegowych tego typu w Polsce relacje z biegu transmitowała między innymi Telewizja Polska Program 1.
(Marta Górecka)
Po raz 27. w Stalowej Woli odbył się Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku bieg główny, który do tej pory liczył 5 kilometrów, po raz pierwszy rozegrany został na dystansie 10 kilometrów.
Zanim jednak na starcie stanęli dorośli wcześniej rozegrane zostały biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. W sumie wystartowało w nich 517 młodych biegaczy. Na starcie biegu głównego stanęło 173 biegaczy. Z frekwencji cieszył się organizator Stanisław Anioł prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria