Stalowa Wola: Bezpłatne badania w mammobusie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Stalowowolskie radne liczą na to, że do tych bezpłatnych badań pod kątem
raka piersi i raka szyjki macicy kobiety będą zachęcane przez mężczyzn. Bo to również oni powinni zadbać o zdrowie swoich żon, mam, czy babć i zachęcić je do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych.
Choćby właśnie w mammobusie, który będzie czekał na kobiety w Stalowej Woli od dziś do 29 stycznia w godzinach od 9.00 do 17.00. Więcej informacji na temat akcji bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych, rejestracji i godzin pracy mammobusa można znaleźć na stronie Urzędu Miasta w Stalowej Woli www.stalowawola.pl.
(Marta Górecka)
Radne przyznały, że są organizowane w placówka służby zdrowia bezpłatne badania profilaktyczne, jednak cieszą się one niewielkim zainteresowaniem kobiet. Dlatego każda dodatkowa akcja, która spowoduje, że przybędzie
przebadanych kobiet, jest ważna. Bo tylko wcześnie wykryte zmiany nowotworowe, czy piersi, czy szyjki macicy dają szansę na wyleczenie:

Od dziś w Stalowej Woli przez ponad dwa tygodnie kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań w mammobusie pod kątem raka piersi i raka szyjki macicy. Akcję organizuje miasto wspólnie z Fundacją SOS. W kampanię informacyjną zaangażowały się m.in. radnie miejskie, które zachęcały do skorzystania z bezpłatnych badań w mmammobusie, który w ramach akcji będzie czekał na panie na placu przy ulicy 1-sierpnia 6. Radna Maria Chojnacka przyznała, że Stalowa Wola jeśli chodzi o profilaktykę badań mammograficznych i cytologicznych może się pochwalić niestety niechlubną statystyką: