Stalowa Wola: Bezdomni mają swoje święto

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obchody Dnia Osoby Bezdomnej uświetniły występy młodych artystów z Domu Dziecka ‘Ochronka’ oraz spektakl ‘Tolerancja’ w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli. Rozstrzygnięty został także konkurs na plakat o bezdomności, w którym wzięła udział młodzież gimnazjalna i szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac, które można było zobaczyć na wystawie w MDK w Stalowej Woli.
(Marta Górecka)
Ale jeszcze gros przypadków to alkohol. Tak było w przypadku pana Henryka, który postanowił dać świadectwo:

A przykłady wyjścia z bezdomności są ważne, bo w Stalowej Woli – według wyliczeń schroniska – jest około 80 osób bezdomnych, choć nie wszystkie trafiają do placówki. Natomiast nie tylko alkoholizm jest przyczyną bezdomności i ta dotyka coraz młodszych:

A dowody na to, że z bezdomności można wyjść ma m.in. stalowowolskie schronisko. Dzięki jego pomocy są osoby które rozpoczęły nowe życie.
Mówi kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Zenon Gielarek:

Po raz trzeci w Stalowej Woli odbyły się Obchody Dnia Osoby Bezdomnej. Zorganizowało je Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli i Schroniskiem dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta. Szefowa SPECTRUM Małgorzata Gotfryd przypomniała, że takie święto zainicjował twórca MONAR-u i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Marek Kotański. W Stalowej Woli która również nie jest wolna od tego problemu odbywa się po raz trzeci i już wpisało się do kalendarza imprez: