Stalowa Wola: Będzie turbo rondo u zbiegu Solidarności i Ofiar Katynia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A jeśliby się udało uzyskać jakieś oszczędności na przetargu, to być może remont ulicy Solidarności udałoby się pociągnąć aż do ulicy Grabskiego. Na razie jednak trzeba wystarać się o dofinansowanie w ramach tak zwanych ‘schetynówek’. Szacunkowy koszt tej inwestycji to prawie 7 milionów złotych, jednak dofinansowanie mogłoby wynieść około 1,7 miliona złotych bo część inwestycji znalazłaby się w kosztach niekwalifikowanych. A do takich należy
przebudowa kolektora sanitarnego, której chciałby przy okazji tej inwestycji Miejski Zakład Komunalny. Jeśli uda się zdobyć dofinansowanie to turbo rondo na skrzyżowaniu ulicy Ofiar Katynia z ulicą Solidarności i przejazdem kolejowym w kierunki na ulicę Mickiewicza powstanie w przyszłym roku. Miasto
też pracuje nad rozwiązaniem komunikacyjnym znajdującego się nieopodal skrzyżowania ulicy Ofiar Katynia i Kwiatkowskiego. (Marta Górecka)
Przebudowany zostanie również około 200-metrowy odcinek ulicy Solidarności:

W ramach przebudowy tego skrzyżowania pojawi się również przystanek MKS-owy w okolicach dworca:

Stalowa Wola jeszcze w tym tygodniu złoży wniosek o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulicy Ofiar Katynia z ulicą Solidarności i przejazdem kolejowym w kierunki na ulicę Mickiewicza. Jest już gotowy projekt i miasto będzie tę inwestycję realizowało wspólnie z powiatem.
Miasto chce rozwiązać ten węzeł gordyjski stalowowolskiej komunikacji rodzajem turbo ronda dwupasowego. Mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota: