Stalowa Wola: 25. Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Około 500 biegaczy wystartowało w 25. jubileuszowym Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli.
W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów triumfowali zawodnicy z Hrubieszowa i Biłgoraja. Wśród mężczyzn najszybciej pokonał dystans Artur Kern z Unii Hrubieszów, który ma na swoim koncie m.in. halowy rekord Polski w biegu na 5 km. Osiem sekund później od zwycięzcy metę przekroczył stalowowolski biegacz Bogdan Dziuba, a zaraz za nim Kamil Jastrzębski z Kraśnika.
Wśród kobiet triumfowała biegaczka z Biłgoraja Justyna Bąk – utytułowana zawodniczka w biegach przełajowych i długodystansowych. Drugie miejsce przypadło stalowowolance Annie Sabat, a trzecie Patrycji Maśloch z Kraśnika.
Nie brakowało też zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Takim był m.in. starosta stalowowolski Robert Fila, który wygrał w kategorii od 31 do 40 lat.. Starosta po latach wrócił do biegania, startując również w maratonach.
W 25. jubileuszowym Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli nie zabrakło też utytułowanych zawodników weteranów, wśród nich Stanisława Łańcuckiego. W stalowowolskim biegu startowali również zawodnicy na wózkach oraz młodzież i dzieci na dystansach 800, 400 i 250 metrów.
(Marta Górecka)