Stalowa Wol: Powalczą na szachownicy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dlatego dla większej popularyzacji tej gry organizatorzy memoriału Katolicki Klub sportowy Victoria, Szachowe Umysły i Stowarzyszenie Nastawieni na Rozwój chcą zorganizować w Stalowej Woli ligę szachową.
A póki co już w tę sobotę w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Wojska Polskiego 9 w Stalowej Woli o godzinie 10.00 rusza XVII Memoriał Józefa Gromka w szachach. Wystartować w nim może każdy, kto lubi szachy. Poprzedni turniej zgromadził ponad 60-ciu szachistów. Ci, którzy nie zdąża zgłosić się dziś za pomocą poczty elektronicznej na adres aktywnezawody@gmail.com, mogą to zrobić w dniu memoriału przed rozpoczęciem turnieju.
(Marta Górecka)
Gra w szachy uczy myślenia niestandardowego, szukania rozwiązań i przewidywania. Tomasz Pintal przyznaje, że świetnie to daje się zaobserwować u młodzieży grającej w szachy

W Stalowej Woli trwają ostatnie przygotowania do XVII Memoriału Józefa Gromka w szachach. Dziś mija termin elektronicznych zgłoszeń do turnieju szachowego. Współorganizator memoriału Tomasz Pintal przyznał, że impreza ma na celu popularyzację gry w szachy, ale i uczczenie pamięci wyjątkowego mistrza szachowego, jakim był Józef Gromek – jeden z największych polskich szachistów, mistrz gry błyskawicznej i kombinacji szachowych.