Sprawcy zabójstwa 21-latka z Sandomierza zatrzymani.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sandomierscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat, mających związek z zabójstwem 21 -latka, mieszkańca powiatu sandomierskiego. Jak ustalono, jeden ze sprawców był zleceniodawcą zbrodni, a dwaj następni zadali śmiertelne ciosy. U kolejnego z zatrzymanych znaleziono m.in. narzędzie, którym sprawcy zadali rany 21-latkowi.
Pomiędzy 18-letnim mieszkańcem Sandomierza, a ofiarą istniały nieporozumienia, co mogło być prawdopodobnym motywem zabójstwa. Za określoną kwotę dwaj koledzy 18-latka zgodzili się dokonać mordu. Zwabili ofiarę w umówione miejsce i tam zadali mu śmiertelne ciosy.
Dwóch z zatrzymanych odpowie za zabójstwo. Najniższa kara jaka im grozi to 12 lat. Kolejny z zatrzymanych odpowie za podżeganie do zabójstwa. Czwarty z nich, 18-latek za zacieranie śladów zbrodni i nie powiadomienie o przestępstwie organów ścigania.
W świetle prawa za czyn o takim charakterze, uwzględniając działanie z motywu zasługującego na szczególne potępienie, sprawcom może grozić nawet dożywocie.