Sport. Tenis stołowy. Cartagena pokonana. Dwukrotnie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz drugi pokonał 3:0 UCAM Kartagena i awansował do finału Ligi Mistrzyń, w którym zmierzy się z francuskim Metz. Stanie tym samym przed szansą na wywalczenie trzeciego tytułu najlepszej drużyny Europy.
Jak czytamy na stronie KTSu
rewanżowe spotkanie tarnobrzeżanek rozpoczęło się dość nerwowo, bowiem Fu Yu nie mogła sobie poradzić z dobrze dysponowaną Marią Xiao. – Fu miała na początku dużą tremę, a dodatkowo taktyka wymagała korekty. Po przegranym secie zagrała jednak najlepszy mecz w tym sezonie – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Swojego występu przypilnowała Yang Xiaoxin, która z Dorą Madarasz grała dokładnie i bardzo zmiennie taktycznie i po trzech setach podopieczne Zbigniewa Nęcka cieszyły się z awansu do finału.

Wisienką na torcie był ostatni pojedynek pomiędzy Elizabetą Samarą i Silvią de Sousa. nie przestraszyła się rywalki i w końcówce bardzo chytrze rozegrała swój serwis, co przyniosło jej i drużynie zwycięski punkt.