Sport. Świetny występ tarnobrzeżanina na Mistrzostwach Polski

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dwa złote medale oraz dwa nowe rekordy Polski a także najlepsze czasy życiowe – z takim wynikiem pochodzący z Tarnobrzega niepełnosprawny sportowiec Jacek Czech, ukończył Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu, które w miniony weekend zostały rozegrane w Szczecinie. Reprezentujący obecnie klub UKS Bielany Warszawa Jacek Czech najpierw w finale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym popłynął na wynik 57:51, co zapewniło mu pierwszy złoty medal. Drugie złoto wywalczył na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym osiągając czas 56:28.

Sportowiec w rozmowie z Radiem Leliwa nie krył zadowolenia ze swoich startów na mistrzostwach w Szczecinie.

Takie sukcesy dają motywację do walki o kolejne dobre wyniki – mówi Jacek Czech.

Rozegrane w Szczecinie mistrzostwa kończą tegoroczny cykl zawodów w pływaniu. Kolejne starty Jacka Czecha już wiosną przyszłego roku podczas Pucharu Świata we Włoszech.