Skrzypek na dachu w Nowej Dębie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

„Skrzypek na dachu” na scenie SOK

Już za miesiąc w nowodębskim SOKu zostanie wystawiony „Skrzypek na dachu”. W czwartek 13 listopada o godz. 19:00 w sali widowiskowej SOK rozbrzmiewać będzie niecodzienne widowisko złożone z koncertu kilkudziesięcioosobowej orkiestry przygrywającej nie mniej licznemu zespołowi aktorów i śpiewaków.

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Ze względu na nie najniższą cenę biletu (100 zł) traktuję listopadowy spektakl nieco eksperymentalnie w naszym środowisku, ale wiem, że widzowie którzy wezmą udział w musicalu docenią to za co zapłacą – komentuje dyrektor SOK Krystian Rzemień. Biorąc pod uwagę ilość wykonawców, długość spektaklu na prawie trzy godziny i fantastyczną scenografię trzeba przyznać, że bilet jest tego wszystkiego wart. Jeśli sprzedadzą się wszystkie bilety to widzów będzie „tylko” nieco ponad dwa razy więcej niż wykonawców, dlatego na czas spektaklu konieczne będzie zdemontowanie pierwszego rzędu widowni, by przed sceną zmieścić całą orkiestrę. Kolejnym wyzwaniem dla SOK będzie przygotowanie garderób dla tak dużej liczby artystów a sam montaż scenografii rozpocznie się już dzień przed spektaklem.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć tak niecodzienne widowisko w Nowej Dębie zapraszamy raz jeszcze. Rezerwacji można dokonywać w sekretariacie SOK osobiście, mailowo lub telefonicznie. Ilość biletów ograniczona.