Skopanie: Mistrzostwa w warcabach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W klasyfikacji drużynowej wygrała reprezentacja Domu Dziecka w Kraśniku. Drugie miejsce zajęli gospodarze turnieju, a trzecie Wioska Dziecięca SOS w Kraśniku. Rozegrany tradycyjnie sokami owocowymi mecz finałowy wyłonił mistrza w klasyfikacji indywidualnej wychowanków, którym został Rafał Zając z Domu Dziecka w Kraśniku. Wicemistrzostwo zdobył Łukasz Nieckula z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, a trzeci był reprezentant Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarłowie Adrian Płoskonka. W rywalizacji opiekunów zwyciężył Dariusz Hasiec z Domu Rodzinnego nr 1 w Lublinie.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 16 drużyn z województw Podkarpackiego, Małopolskiego i Lubelskiego. Mówi dyrektor Domu Dziecka w Skopaniu Damian Szwagierczak:

Już po raz jedenasty Dom Dziecka w Skopaniu w gminie Baranów Sandomierskim był gospodarzem Otwartych Mistrzostw Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Podkarpacia w Warcabach 64-polowych. Wydarzenie to kontynuacja dzieła stworzonego przez pracowników placówki Andrzeja Łukaszka i Janusza Laska kilkanaście lat temu. Chodziło nam o organizację czegoś, co będzie odskocznią od gier komputerowych i świata wirtualnego, w którym żyli nasi wychowankowie mówi Andrzej Łukaszek: