Sandomierz: 'Życie człowieka jest darem'.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

'Życie człowieka jest darem Boga, a rodzice współpracują w tej dziedzinie ze Stwórcą. Jednak zdarza się, że ten dar traktowany jest jako coś niepożądanego', a 'Lekarz ma szczególne możliwości obserwowania różnych aspektów rozwoju życia' – mówił na spotkaniu w Sandomierzu prof. Bogdan Chazan.
W Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu odbyło się spotkanie naukowo-informacyjne środowisk prorodzinnych na temat troski prawnej i medycznej w sprawie ochrony życia ludzkiego.
Tymczasem dr Krystyna Zając podzieliła się swoimi refleksjami na temat zakończonego niedawno w Filadelfii Światowego Kongresu Rodzin. Przybliżyła postać św. Gianny Beretty Molla, która chora na włókniaka macicy, poświęciła własne życie, aby uratować noszone w swoim łonie dziecko. Podkreśliła, że święta była kobietą nowoczesną, doskonałą lekarką, alpinistką i narciarką, przedkładając jednak nade wszystko rolę matki i żony.
Konferencję i całe spotkanie podsumował bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcił do wspólnej troski i zaangażowanie w ochronę życia ludzkiego w środowiskach rodzinnych i medycznych.
Spotkanie poświęcone ochronie życia ludzkiego zorganizował Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.
(Dominika Miś)