Sandomierz: Zielone światło dla budowy Galerii Królewskiej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Za przyjęciem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przy ulicy Armii Krajowej głosowało siedmiu radnych. Przeciwko był tylko randy Janusz Sochacki, natomiast sześciu radnych wstrzymało się od głosu.

(fot: http://wodrol.lublin.pl/)

Wiceprzewodniczący rady miasta Andrzej Bolewski jest zdania, że miasto nie powinno odstraszać inwestorów a wręcz przeciwnie, zachęcać ich do lokowania kapitału w Sandomierzu:

Radny Janusz Sochacki uważa, że w kwestii realizacji tak dużej inwestycji nie wysłuchano uwag drugiej strony:

Sandomierscy radni na ostatniej przyjęli nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów przy ulicy Armii Krajowej. Oznacza to, że inwestor, który chce tam postawić galerię handlową może teraz starać się o pozwolenie na budowę.

Chodzi o Galerię Królewską, która ma powstać na terenie między innymi po byłym internacie sandomierskiej budowlanki. Budynek ma mieć ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 5,5 tysiąca będzie przeznaczone pod wynajem.

Budowie wielkopowierzchniowego obiektu sprzeciwiają się jednak właściciele okolicznych punktów handlowych, którzy uważają, że inwestycja zabierze istniejące miejsca pracy, a miasto straci na podatku dochodowym. Mówi Piotr Paweł Pieklik: