Sandomierz: Zakończono miejskie obchody 25 lecia samorządu terytorialnego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uroczystości były także okazją do wręczenia sandomierskiemu pisarzowi Andrzejowi Sarwie medalu Zasłużony dla Kultury, który przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Specjalne podziękowanie otrzymał także członek zarządu województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski.
Spotkaniu w zamku towarzyszyła także prelekcja profesora Jerzego Stępnia i Mariusza Goraja.
(fot: Ewelina Ura / UM Sandomierz)
Wśród osób wyróżnionych z okazji 25 lecia samorządu terytorialnego w Polsce był Karol Bury. Obecnie Kasztelan Chorągwi Ziemi Sandomierskiej, a w latach 1994 – 2002 miejski radny. Przez trzy lata pełnił także funkcję przewodniczącego rady miasta.

W sandomierskim zamku uroczyście zakończono miejskie obchody 25 lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Na wydarzenie zaproszono radnych, obecnych jak i poprzednich kadencji, oraz byłych burmistrzów miasta. Podczas uroczystości otrzymali oni pamiątkową publikację – nowe opracowanie aktu lokacyjnego miasta Sandomierza, który w 1286 roku wystawił książe Leszek Czarny.
Z perspektywy czasu widać, że zmiany, jakie zaszły po pierwszych wolnych wyborach w Polsce, na tym szczeblu administracji przyniosły wiele dobrego mówi burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski: