Sandomierz: Uroczysta sesja z okazji 25 lecia samorządu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas uroczystej sesji jej uczestnicy mieli okazję zobaczyć prezentację o sandomierskim samorządzie, a także posłuchać wykładu Mariusza Goraja na temat 'Czy samorząd jest nam wciąż potrzebny?”.
(fot: UM Sandomierz / Ewelina Ura)
W obradach uczestniczyła również grupa uczniów z sandomierskich szkół która 1 czerwca weźmie udział w posiedzeniu sejmu dzieci i młodzieży. Im również burmistrz podziękował za zaangażowanie w lokalny samorząd. W gronie tych uczniów był Piotr Żyłka z gimnazjum nr 1:

Z okazji 25 lecia samorządu terytorialnego w Polsce, zorganizowano w Sandomierzu uroczystą sesję rady miasta. Stała się ona okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek Kadłubka oraz podziękowań dla osób zasłużonych dla miasta. W tym gronie znaleźli się radni Mariola Stępień, Andrzej Bolewski, Marceli Czerwiński, Jacek Dybus oraz Andrzej Glej. Wyróżniono także autora wielu publikacji o Sandomierzu Janusza Pawłowskiego.
Z perspektywy czasu który minął od pierwszych wolnych wyborów na lokalnym szczeblu administracji widać, że ta zmiana przyniosła wiele dobrego dla kraju mówił w swoim przemówieniu burmistrz.
Marek Bronkowski za przykład podał również budżet obywatelski dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni i pośredni udział w działalności samorządu: